Dzisiaj:
+ Po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet, składka na cele remontowe
W tygodniu:
- W środę od godzin rannych do godz. 15.00 na parkingu przy naszym parafialnym cmentarzu – zbiórka elektroodpadów, a więc zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a więc komputerów, telefonów, monitory, drukarki sprzęt RTV i AGD. Pozwoli ona pozyskać środki finansowe, dzięki którym możemy wspierać misjonarzy.
- W środę po Mszy wieczornej spotkanie biblijne
- W sobotę wyjazd ministrantów na wycieczkę. Rozpoczynamy go Mszą świętą o godzinie 6.00
- W wykazie dotacji z Urzędu Marszałkowskiego jesteśmy ujęci: że otrzymaliśmy dofinansowanie do ogrodzenia przykościelnego wraz z dzwonnicą. W tym roku dotacja wynosi 60.000 zł, to przy całości prac kropla w morzu, ważne jednak że uda się rozpocząć te prace, to może w następnych latach będzie łatwiej. Ogrodzenie przy kościele obciążone jest dużą ilością ziemi i przy zakręcie nieznacznie pochyla się w kierunku jezdni. Po przeprowadzeniu badań i po opracowaniu dokumentacji przez konstruktora, przystąpiliśmy by uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia od konserwatora i ze Starostwa. W środę ks. Proboszcz umówiony jest z nową panią konserwator, by uzgodnić wymianę chodnika na cmentarzu od kaplicy w dół w kierunku Mielca, przez ostatnie lata zupełnie w tym miejscu chodnik się posypał. Te prace podejmiemy w tym roku. Dlatego tradycją lat poprzednich, póki nie mamy ogrzewania które jest bardzo kosztowne, a bardzo potrzebne, bardzo prosimy by od rodziny złożyć ok. 300 zł, jeśli nie jesteśmy w stanie to na ile nas stać, – prosimy też o modlitwę, by te i inne prace z Bożą pomocą wykonać. Bardzo dziękuje panu Posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi za wszelką pomoc w organizowaniu tych prac. Bóg zapłać Urzędowi Gminy i Starostwu za pomoc w przygotowaniu dokumentacji. Dziękuje wszystkim którzy regularnie wspierają wszystkie prace remontowe w naszej parafii.
- Bardzo prosimy by zamykać drzwi, – szczególnie te wahadłowe, gdyż uruchomiana jest klimatyzacja w kościele.
- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
- W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: W środę – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego
- W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Pana: Śp. Dorota Biesiadecka, Śp. Krzysztof Koprowski (wieczne odpoczywanie…)