Księża w Kolegiacie:

ks. kan. mgr Lucjan Szumierz – proboszcz Kolegiaty, dziekan dekanatu Kolbuszowa-Wschód

ks. mgr Paweł Ciba – wikariusz-senior

ks. mgr Dawid Babicz – wikariusz

ks. mgr Mateusz Olbrot – wikariusz

ks. mgr Paweł Pratko – wikariusz

ks. kan. mgr Jan Chmura – emeryt

 

Kanonicy Kolbuszowskiej Kapituły Kolegiackiej:

ks. Kazimierz Osak – prepozyt Kapituły

ks. Lucjan Szumierz – proboszcz Kolegiaty, kanonik gremialny

ks. Krzysztof Gac – kanonik gremialny

ks. Jan Krzywiński – kanonik gremialny

ks. Michał Leśniara – kanonik gremialny

ks. Jan Lib – kanonik gremialny

ks. Jan Pępek – kanonik gremialny

ks. Jan Prucnal – kanonik gremialny

ks. Adam Samel – kanonik gremialny

ks. Kazimierz Szkaradek – kanonik gremialny

ks. Aleksander Śmietana – kanonik gremialny

ks. Michał Bator – kanonik honorowy

ks. Józef Galant – kanonik honorowy

ks. Józef Góra – kanonik honorowy

ks. Franciszek Kołodziej – kanonik honorowy

ks. Janusz Kosior – kanonik honorowy

ks. Stanisław Marczewski – kanonik honorowy

ks. Wiesław Rafacz – kanonik honorowy

ks. Stanisław Samborski – kanonik honorowy

ks. Władysław Sidor – kanonik honorowy

ks. Wacław Sopel – kanonik honorowy

ks. Piotr Szczupak – kanonik honorowy

ks. Wiesław Augustyn – kanonik emeryt

ks. Eugeniusz Reguła – kanonik emeryt

ks. Stanisław Ryba – kanonik emeryt

 

Księża, którzy pracowali w Kolegiacie (w latach 2010-   ):

ks. mgr Jan Chmura (1987-  )

śp. ks. Ryszard Kiwak (1996-2016)

śp. ks. Jan Gut (1997-2014)

ks. mgr Władysław Srebrny (2006-2011)

ks. mgr Witold Wójcik (2008-2011)

ks. mgr Mariusz Fijałkiewicz (2009-2014)

ks. mgr Lucjan Szumierz (2010-  )

ks. mgr Jacek Hajduk (2011-2016)

ks. mgr lic. Krzysztof Rusznica (2011-2016)

ks. dr Dariusz Tylutki (2012-2015)

ks. mgr Marcin Dudek (2014-2018)

ks. mgr Tomasz Ryczek (2015-2017)

ks. dr Grzegorz Krupa (2016-2020)

ks. mgr Paweł Liszka (2016-2017)

ks. mgr lic. Jarosław Raczak (2016-2018) – student UPJPII

ks. mgr Paweł Ciba (2017-  )

ks. mgr Paweł Pratko (2017-  )

ks. dr Krzysztof Wilczkiewicz (2017-2020) – student KUL

ks. mgr Mateusz Olbrot (2018-  )

ks. mgr Dawid Babicz (2020-  )

 

Powołania z parafii:

Ks. Józef Korczyński , 1942, 1968, diecezja tarnowska (posługa w archidiecezja szczecińsko-kamieńska)

O. dr Roman Wit, 1964, 1990, Paulini

Ks. mgr Marek Płaza, 1965, 1992, Archidiecezja Gdańska

O. mgr Wojciech Kulig OFM Conv., 1972, 2007, Franciszkanie konwentualni (prowincjał)

Ks. mgr Adam Serafin, 1972, 1998, Salwatorianie

Ks. mgr Piotr Hałdaś, 1973, 1998, Salwatorianie

Ks. mgr Dariusz Weryński, 1973, 2000, Diecezja Rzeszowska

Ks. dr hab. Adam Kubiś, 1976, 2001, Diecezja Rzeszowska, Katolicki Uniwersytet Lubelski / Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie

Ks. mgr Tomasz Lenart, 1977, 2004, Diecezja Sandomierska

Ks. mgr Damian Czyżewski, 1978, 2003, Diecezja Rzeszowska

Ks. dr Tomasz Tylutki, 1979, 2005, Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

Ks. mgr Grzegorz Wiktor, 1981, 2010, Pallotyni

S. Teresa Dul, 1967, 1995, Służebniczki Starowiejskie

S. Irena Dul, 1972, 1999, Służebniczki Starowiejskie

S. Agnieszka Czachor, 1980, 2008, Felicjanki