Kolbuszowska Nocna Droga Krzyżowa to wyzwanie, wędrówka w nocy, samotności i milczeniu. Człowiek zdany jest wyłącznie na siebie i własne siły. Dostaje do ręki opis trasy i rozważania – 14 stacji męki Jezusa. Doświadcza bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdza i przekracza siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony. Wystarczy wybrać jedną z tras, które wyruszą z Kolbuszowej. Podczas tegorocznej edycji, towarzyszyć nam będzie hasło: ,,To jest miłość”. Spróbujemy popatrzeć na krzyż, który daje nam odpowiedź na to często zadawane pytanie, szczególnie przez młodych ludzi: co to jest miłość?
I trasa
Kolbuszowa Kolegiata– Werynia – Zembrza – Przewrotne – Widełka – Kłapówka – Werynia – Kolbuszowa Kolegiata (37 km)
II trasa
Kolbuszowa Kolegiata – Mechowiec – Poręby Dymarskie – Cmolas – Trzęsówka – Ostrowy Tuszowskie – Kosowy – Świerczów – Kolbuszowa Kolegiata (50 km)
III trasa
Kolbuszowa Kolegiata – Domatków – Bukowiec – Kupno – Widełka – Kłapówka – Kolbuszowa Górna – Kolbuszowa Kolegiata (32 km)
IV trasa
Kolbuszowa Kolegiata – Nowa Wieś – Siedlanka – Izdebnik – Świerczów – Kolbuszowa Dolna – Kolbuszowa Kolegiata (21 km)
V trasa
Kolbuszowa Kolegiata – Kolbuszowa Dolna – Świerczów – Siedlanka – Kosowy – Hucina – Niwiska – Hucisko – Zapole – Domatków – Brzezówka – Kolbuszowa Kolegiata (33 km)
Zgłoszenia trzeba dokonać na stronie WWW.KOLEGIATA.KOLBUSZOWA.PL/KNDK. Każdy uczestnik otrzymuje pakiet, w którym znajduje się m.in. odblask, opis trasy, rozważania. Pakiet podstawowy, jest obowiązkowy dla każdego (ofiara dobrowolna). Kolbuszowska Nocna Droga Krzyżowa rozpocznie się 22 marca – Mszą Świętą w Kolegiacie Kolbuszowskiej o godz. 20:00, po Mszy każdy wyrusza w kierunku wybranej wcześniej trasy. Pakiet będzie do odebrania przy kolegiacie 22 marca od godz. 19:00.
Jeśli potrzebujesz chwili dla siebie, na przemyślenia. Może masz do podjęcia ważne decyzje, albo po prostu chcesz sprawdzić, czy sprostasz wyzwaniu. Nie zwlekaj!
Przypominamy, że każdy uczestnik Kolbuszowskiej Nocnej Drogi Krzyżowej odpowiada sam za siebie tak, jak na szlakach turystycznych, gdzie każdy wędruje na własną odpowiedzialność. Przed wyjściem proponujemy poinformować kogoś z rodziny, że wybieramy się na daną trasę, zabrać ze sobą telefon komórkowy. Na trasie nie ma zabezpieczenia medycznego oraz samochodów towarzyszących. W razie problemów ze zdrowiem lub opadnięcia z sił, uczestnicy na własną rękę organizują sobie pomoc.